výbava klece

 
 

bidýlka: Bidýlka by měly být vždy aspoň nějaké ze dřeva! Nejlépe (pokud máte možnost) z ovocného stromu (Jabloň, třešeň, hruška),nebo větve z vrby kudrnky, či  z javoru, topolu, břízy nebo lísky. Musejí se očistit vodou a kartáčem, aby se odstranil hmyz a prach z ulice. Takové větve najdeš v zahradě. Pokud nemáte zahradu, můžeš je koupit i v obchodě s potřebami pro chovatele. Můžeš je umístit do klece místo bidýlka nebo kdekoli v pokoji. Stejně jako u bidýlek musíš dbát na to, aby nebyly příliš tenké.. Andulka se na něm cítí hodně přirozeně a přitom s něj vybírá potřebné vitamíny a neotlačují se jí tolik nožky jako na stereotypně kulatém umělém bidélku...Pokud ale tuhle možnost nemáte, zvolte alespoň kus obyčejné kulatiny prodejné v každém zverimexu a nebo v dřevo prodejnách, OBI atd...Pokud tento dřevěný základ dodržíte, můžete do klece vložit bidla i z jiného materiálu, z plastu, kus tlustého lana atd...Tloušťka bidla by měla být 8mm-2,5cm v průměru a nejvhodnější je umístění několik průměrů do klece, aby si andulka sama zvolila, které bidlo ji bude v danou chvíli vyhovovat.

 
 

krmítka: Krmítka by měla být v kleci alepoň dvě. Jedno na základní potavu (to znamená zrní) a druhé na písek. Velmi praktická jsou krmítka, která se dají vyndavat zvenčí a nezanechají za sebou velký otvor pro možnost útěku andulky, ale ne všechny klece jsou na to vybaveny.Potom ještě nějaká miska na zem a nebo třetí krmítko pro ovoce, zeleninu a podobně...V případě odjezdu z domova na delší dobu dávám do misky pro ovoce další zrní jako zásobu.

napaječka nebo miska na vodu: Umisťuje se na speciální držák tak, aby nádržka, z které bude andulka pít, procházela mřížemi dovnitř klece. Některé andulky nejsou na napájecí láhve zvyklé, proto jim do klece můžeme dát zpočátku navíc misku s vodou, abychom měli jistotu, že dodržují pitný režim. Dbejte také na to, aby andulka nemohla nějakým způsobem vodu uvolnit a vylít, v případě, že odjedete na dovolenou a ona tohle udělá, může na dehydrataci i zemřít...Já tohle řeším tak, že když jedu z domova na delší dobu, dám ji na zem ještě misku s vodou..Ale pozor, voda se musí měnit každý den, v létě i 2-3x za den. Ve vodě se množí bakterie, např.:kokcidie (rubrika zdraví a nemoci)

 

Špízek

: Je vhodný k uchycení ovoce a zeleniny. Andulky to berou jako zábavu, když mohou z něj papat jablíčko mrkvičku okurku, nebo třeba i červenou řepu kedluben či pařenici. Vždy  s chutí se na to vrhají. 

 
 

 

 

 

koupátko: Ne všechny andulky se rády koupou, ale některé to přímo zbožňují. Některé to nemusejí mít rády půl roku a potom objeví tu krásu a budou to zbožňovat, takže pokud se vaše andulka nekoupe ráda, nic nevzdávejte a zkoušejte to později tak, že vodu ji tam nenecháte pořád, ale zkusíte to třeba po týdnu...Moji andulku jsem naučil mít vodu rád v umyvadle pod mírně tekoucím proudem vody, ale pozor, nenutil jsem ji do toho! Tím byste ji to mohli doživotně zprotivit!

 
hračky: Andulky jsou velmi hravé a aktivní. Na vybytí energie během nudného pobytu v kleci jim poslouží hračky...Hračky jdou koupit, ale při malé vzručnosti a tvořivosti jdou i vyrobit.. Zrcátko, houpačka, zvoneček, rolnička, umělá andulka. Meze se nekladou. Každá andulka je jiná, a má jiné záliby.
kolíček,držáky na sepiovou kost, a držák na senegalské proso
 
Takhle to nějak vypadá když se taková andulka začne nudit www.youtube.com/watch?v=EjmqK7QA60k